164-MALCZEWSKI 164-CHMIELINSKI 164-falat 164-witkacy 164-compton 164-KOSSAK
  • Filtruj
  Nazwa Opis Cena
050-medal-za-zawody-szermiercze-oficerow-polska-1935
050. MEDAL ZA ZAWODY SZERMIERCZE OFICERÓW, Polska, 1935 Brąz złocony, śr.40 mm Sygnowany: F.S. J.K. Wyryte: Mistrzostwo O.K.V w szerm. Ofic. 25-26/II 1935... 250 zł
051-medal-za-zawody-szermiercze-oficerow-polska-1935
051. MEDAL ZA ZAWODY SZERMIERCZE OFICERÓW, Polska, 1935 Brąz srebrzony, śr.40 mm Wyryte: Mistrz O.K.V w szerm. ofic. 25-26/II 1935. I kl. szabla V m. Estymacja... 250 zł
052-medal-sedziego-zawodow-szermierczych-polska-1936
052. MEDAL SĘDZIEGO ZAWODÓW SZERMIERCZYCH, Polska, 1936

Brąz srebrzony, śr.40 mm

Wyryte: 5. S.B.K. SĘDZIA 1936

Estymacja 300 - 350

250 zł
053-krzyz-obrony-lwowa-1918
053. KRZYŻ OBRONY LWOWA 1918 Wariant z mieczami i Virtuti Militari Mosiądz srebrzony, 40 x 40 mm; słupek, nakrętka sygnowana:... 600 zł
054-odznaka-szkoly-morskiej
054. ODZNAKA SZKOŁY MORSKIEJ

Brąz, 36 x 30 mm

Kontra, mocowanie na wąsy

Estymacja 200 - 250

150 zł
055-odznaka-junackich-hufcow-pracy-polska-1936-1939
055. ODZNAKA JUNACKICH HUFCÓW PRACY, Polska, 1936 -1939

Biały metal, 51 x 47 mm, kontra słupek, nakrętka

Estymacja 300 - 350

250 zł
056-odznaka-pilota-wojskowego-wz-1919
056. ODZNAKA PILOTA WOJSKOWEGO, wz. 1919

Mosiądz srebrzony; 62 x 36 mm; słupek, nakrętka, łańcuszek

Estymacja 1000 - 1200

800 zł
057-miniaturka-odznaki-pilota-wojskowego-wz-1919
057. MINIATURKA ODZNAKI PILOTA WOJSKOWEGO wz. 1919

Mosiądz srebrzony 26 x 16 mm, słupek, nakrętka sygn. FOTO-PAM KRAKÓW

Estymacja 400 - 450

300 zł
058-odznaka-sokola-polska-okres-miedzywojenny
058. ODZNAKA SOKOŁA, Polska, okres międzywojenny

Cyna srebrzona; 17 x 36 mm

Zapięcie agrafowe, brak szpilki

Estymacja 250 - 300

200 zł
059a-odznaka-pamiatkowa-odbudowa-katedry-warszawskiej
059A. ODZNAKA PAMIĄTKOWA, ODBUDOWA ZNISZCZONEJ KATEDRY WARSZAWSKIEJ, ok. 1950

Brąz srebrzony, śr.20,5 mm, słupek, nakrętka

Estymacja 200 -250

100 zł
059b-medalik-z-matka-boza-szkaplerzna-wlochy-xix-w
059B. MEDALIK Z MATKĄ BOŻĄ SZKAPLERZNĄ, Włochy, XIX w. Mosiądz, śr.25 mm, zawieszka A: Matka Boska Szkaplerzna: B. V. M. DEL CARMINE R: Herb karmelitów;... 150 zł
060-odznaka-kosciuszko-polska-1894
060. ODZNAKA KOŚCIUSZKO, Polska, 1894

Cyna srebrzona, 20 x 40 mm

Zapięcie agrafowe

Estymacja 450 - 500

350 zł
061-papierosnica-z-pomnikiem-mickiewicza-w-warszawie
061. PAPIEROŚNICA Z POMNIKIEM MICKIEWICZA W WARSZAWIE, Polska, Warszawa, po 1931 Srebro, próba 3, wewnątrz złocona, waga 154 g, 11 x 7,8 cm Puncowanie: C.J.; KT 3/1; 3, głowa... 400 zł
062-papierosnica-polska-warszawa-krupski-i-matulewicz-1927
062. PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1927 Srebro, próba 3, waga 138 g, 11 x 8,5 cm Aplikacja: złoty monogram: JS, wyryta dekoracja roślinna Puncowanie:... 900 zł
063-popielniczka-w-stylu-art-deco-warszawa-fraget
063. POPIELNICZKA W STYLU ART DECO, Polska, Warszawa, Fraget, ok.1930 Projekt Julia Keilowa Plater na nowym srebrze, śr. 14 cm Puncowanie: FRAGEN N PLAQUE; 3172 Wyryte:... 1800 zł
064a-trzy-koziolki-pod-sztucce-polska-ok-1840
064A. TRZY KOZIOŁKI POD SZTUĆCE, Polska, ok. 1840

Srebro, próba 12, waga 37,4 g, dł. 18,5 cm

Puncowanie: CJF; 12

Estymacja 500 - 600

400 zł
064papierosnica-z-monogramem-sj-polska-warszawa-1931-1952
064PAPIEROŚNICA Z MONOGRAMEM SJ, Polska, Warszawa, 1931-1952 Srebro, próba 3, waga 145 g, 11 x 7,7 cm Puncowanie: 3, głowa w chuście, W; SC Wyryta dedykacja:... 400 zł
065-puzdro-z-rydwanem-polska-warszawa-norblin-xix-xx-w
065. PUZDRO Z RYDWANEM, Polska, Warszawa, Norblin, XIX/XX w. Plater na mosiądzu, wewnątrz złocony; wys. 3, śr.12 cm Puncowanie: Norblin & Co Galw Warszawa;... 2000 zł
066-para-spinek-do-mankietow-polska-warszawa-orno-po-1963
066. PARA SPINEK DO MANKIETÓW, Polska, Warszawa, ORNO, po 1963 Srebro, próba 3, waga 8,62 g; 20 x 13 mm Puncowanie: OR/NO; W, głowa w chuście, 3 Pudełko Estymacja... 150 zł
067-edward-gorol-1930-mikolow-2003
067. Edward GOROL 150-LECIE TARCHOMIŃSKICH ZAKŁADÓW FARMACEUTYCZNYCH POLFA, 1973 Brąz, odlewany, cyzelowany,... 450 zł
068-przyrzad-do-odczytywania-odleglosci-na-mapie-technorys
068. PRZYRZĄD DO ODCZYTYWANIA ODLEGŁOŚCI NA MAPIE, Polska, Warszawa, Technorys, poł. XX w.

Mosiądz; 25 x 4 cm

Estymacja 300 - 350

250 zł
069-ryngraf-z-matka-boska-czestochowska-na-orle
069. RYNGRAF Z MATKĄ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ NA ORLE, Polska, Warszawa, po 1921 Srebro, próba 3, waga 6 g, dwuczęściowy Puncowanie: w owalu 3, głowa w chuście, W; NS Estymacja... 200 zł
070-matka-boska-czestochowska-polska-lwow-j-jaskolski
070. MATKA BOSKA CZĘSTOCHOWSKA, Polska, Lwów, J. Jaskólski, po 1872 Olej, złocenie, tektura, oprawa srebrna, złocona, 9 x 8 cm, podpórka Puncowanie; J W, głowa... 550 zł
071-tacka-polska-warszawa-karol-malcz-1863
071. TACKA, Polska, Warszawa, Karol Malcz, 1863 Srebro, próba 84, waga 433 g; 30 x 24,5 cm Puncowanie: Malcz; I.S / 1863; kotwica Estymacja... 2500 zł
072-samowar-kula-polska-krakow-jakubowski-jarra-1880-1900
072. SAMOWAR – KULA, Polska, Kraków, Jakubowski & Jarra, 1880 – 1900

Mosiądz, drewno (uchwyty), wys. 49 cm

Puncowanie: JAKUBOWSKI&JARRA

Estymacja 5200 - 5500

4400 zł
073-zygmunt-otto-1874-1944-juliusz-slowacki-1909
073. Zygmunt OTTO JULIUSZ SŁOWACKI, 1909 Żeliwo; 39 x 27 cm Napisy: Z. Otto; JULIUSZ SŁOWACKI | 1809 - 1849; TOW: ZACH:SZT:PIĘK:W... 450 zł
074-samowar-polska-warszawa-bracia-henneberg-ok-1880
074. SAMOWAR, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, ok. 1880 Plater na mosiądzu, gilosz, drewno (uchwyty) wys. całk.62 cm Puncowanie: w owalu wokół gwiazdki... 13500 zł
075-lopatka-do-ryb-polska-warszawa-w-borsch-k-xix-w
075. ŁOPATKA DO RYB, Polska, Warszawa, W. Borsch, k. XIX w.

Plater na mosiądzu, dł. 31,5 cm

Puncowanie: W.Borsch Galw Warszawa; 130

Estymacja 500 -600

400 zł
076-pruska-szpada-urzednicza-prusy-1-pol-xix-w
076. PRUSKA SZPADA URZĘDNICZA, Prusy, 1 poł. XIX w.

Stal, mosiądz, dł. całk. 86 cm, głowni 72 cm

Estymacja 1200 - 1500

1000 zł
077-ikona-matka-boza-kazanska-rosja-xviii-xix-w
077. IKONA, MATKA BOŻA KAZAŃSKA, Rosja, XVIII / XIX w.

Tempera, deska, basma mosiężna, srebrzona; 30 x 27 cm

Estymacja 5500 - 6000

4750 zł
078-ikona-matka-boza-oredowniczka-wschodnie-balkany-xix-w
078. IKONA, MATKA BOŻA ORĘDOWNICZKA, Wschodnie Bałkany, XIX w.

Tempera, złocenie, deska; 40 x 29 cm

Estymacja 8000 - 9000

6250 zł
079-ikona-w-kiocie-matka-boza-kazanska-rosja-2-pol-xix-w
079. IKONA W KIOCIE, MATKA BOŻA KAZAŃSKA, Rosja, 2 poł. XIX w. Tempera, deska, 31 x 25,5 cm, ramka drewniana; kiot drewniany z przeszklonymi drzwiczkami obwiedzionymi... 2000 zł
080-ikona-matka-boza-kazanska-rosja-xviii-xix-w
080. IKONA, MATKA BOŻA KAZAŃSKA, Rosja, XVIII/XIX w.

Tempera, złocenie, deska, płytki kowczeg, okład mosiężny; 31 x 25 cm

Estymacja 2100 - 2200

1750 zł
081-ikona-matka-boza-wlodzimierska-rosja-po-1870
081. IKONA, MATKA BOŻA WŁODZIMIERSKA, Rosja, po 1870

Tempera, złocenie, deska; 31 x 26,5 cm

Estymacja 5500 - 6000

4500 zł
082-ikona-sw-mikolaj-cudotworca-rosja-1-pol-xix-w
082. IKONA, ŚW. MIKOŁAJ CUDOTWÓRCA, Rosja, 1 poł. XIX w.

Tempera, złocenie, deska; 32 x 24,5 cm

Estymacja 1700 - 1800

1400 zł
083-ikona-zwiastowanie-rosja-xix-w
083. IKONA, ZWIASTOWANIE, Rosja, XIX w.

Tempera, złocenie, deska; 44 x 38 cm

Estymacja 2900 - 3000

2500 zł
084-ikona-w-kiocie-welon-matki-bozej-pokrow-rosja-xix-w
084. IKONA W KIOCIE, WELON MATKI BOŻEJ (POKROW), Rosja, XIX w. Tempera, deska, złocenie; 31 x 25 cm, okład mosiężny, srebrzony, ramka drewniana, kiot drewniany... 2250 zł
085-kubek-rosja-moskwa-pawel-dmitriew-1888
085. KUBEK, Rosja, Moskwa, Paweł Dmitriew, 1888 Srebro, próba 84, waga 68 g, wys. 7, śr. 6,5 cm Puncowanie: ПД – monogram złotnika;... 450 zł
086-swiety-jan-ewangelista-polska-xvii-w
086. ŚWIĘTY JAN EWANGELISTA, Polska, XVII w.

Drewo lipowe, polichromia, wys.26,5 cm

Estymacja 3500 - 4000

2800 zł
087-c-menzel-madonna-na-krzesle-wg-rafaela-xix-w
087. C. MENZEL MADONNA NA KRZEŚLE wg Rafaela, XIX w. Porcelana, farby naszkliwne; 15,7 x 11,5 cm Sygnowana p.d.: C.Menzel / Breslau d. 14/3 1846 na płycie... 1000 zł
088-slonce-xviii-w
088. SŁOŃCE, XVIII w.

Drewno, złocenie, śr. 28 cm

Estymacja 1400 - 1500

1000 zł
089-para-swiecznikow-piecioswiecowych-norblin
089.PARA ŚWIECZNIKÓW PIĘCIOŚWIECOWYCH, Polska, Warszawa, Norblin, XIX/XX w. Plater na mosiądzu, wys. 45,5 cm, rozstaw ramion 27 cm Puncowanie: Norblin&Co Galw Warszawa Estymacja... 2500 zł
090-papierosnica-krupski-i-matulewicz
090. PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930 Srebro, próba 3; waga 131,6 g; 10,5 x 8 cm Puncowanie: KiM; 3, głowa w chuście, W Wyryte monogramy:... 400 zł
091-dzbanek-niemcy-stuttgart-eduard-foehr-ok-1860
091. DZBANEK, Niemcy, Stuttgart, Eduard Foehr, ok. 1860 Srebro, próba 13, kość (izolatorki) waga 398 g, wys. 18 cm Puncowanie:13; FOEHR Estymacja... 1500 zł
092-postument-do-wykalaczek-polska-warszawa-fraget-pocz-xx-w
092. POSTUMENT DO WYKAŁACZEK, Polska, Warszawa, Fraget, pocz. XX w. Plater na mosiądzu, wys.6,5, śr. 4,5 cm Puncowanie: skrzyżowane młotki, Fraget MB Plaque; 3197 Wybite:... 200 zł
093-nozyki-do-owocow-z-podstawka-bracia-buch-ok-1900
093. NOŻYKI DO OWOCÓW Z PODSTAWKĄ, Polska, Warszawa, Bracia Buch, ok. 1900 Plater na cynie (podstawka) i mosiądzu (nożyki), 12,5 x 12 cm, nozyki dł.16 cm Podstawka znakowana... 850 zł
094-szesc-nozykow-do-owocow-buch-i-piotr-latkowski
094. SZEŚĆ NOŻYKÓW DO OWOCÓW Z PODSTAWKĄ, Polska, Warszawa, Bracia Buch i Piotr Łątkowski, okres międzywojenny Podstawka plater na cynie, 11,5 x 12 cm, nożyki srebrne , próba 3, stal nierdzewna (ostrza),... 1200 zł
095-lyzka-do-kawioru-niemcy-pocz-xx-w
095. ŁYŻKA DO KAWIORU, Niemcy, pocz. XX w. Trzonek srebrny, czerpaczek – plater na mosiądzu, dł. 17 cm Puncowanie: 800; głowa w kokoszniku,... 300 zł
096-szesc-kieliszkow-polska-warszawa-k-xx-w
096. SZEŚĆ KIELISZKÓW, Polska, Warszawa, k. XX w. Srebro, próba 925, waga 209 g, wys. 8,5 cm Puncowanie: znak wytwórcy; W/925, głowa w chuście Estymacja... 600 zł
097-serwetnik-z-koszem-kwiatow-xx-w
097. SERWETNIK Z KOSZEM KWIATÓW, XX w.

Srebro, próba 800, waga 72,5 g; 7 x 11,5 cm

Puncowanie: 800

Estymacja 500 - 550

350 zł
164-okladka
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o przedmiotach i aukcjach

Joomla Extensions powered by Joobi