Adela SZWAJA

Kategoria: grafika i rysunek
Cena: 1725,00 zł

RUINY ZAMKU W MIROWIE
Pastel, akwarela, gwasz, papier; 37 x 48 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: A. S.
Sygnowany i opisany na odwrocie

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25

Adela SZWAJA
ur. 1925 Dąbrowa k. Dubna
W 1956 otrzymała dyplom PWSSP w Gdańsku, gdzie studiowała malarstwo oraz tkaninę u profesorów: J. Studnickiego i S. Teisseyre. Jest autorką gobelinów i malarką. W czasie stanu wojennego współpracowała z instytucjami kościelnymi. Jej droga artystyczna rozpoczęła się od figuracji przez abstrakcję aluzyjną, którą zarzuciła w latach 70-tych. Ostatnio skupiła się na tworzeniu abstrakcyjnych kompozycji, utrzymanych w żywej kolorystyce. Prace jej znajdują się w wielu kolekcjach, m.in. w zbiorach współczesnej tkaniny artystycznej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

165-WYNIKI 165-OKLADKA
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o przedmiotach i aukcjach

Joomla Extensions powered by Joobi