Czesław MAKOWSKI

Kategoria: rzeźba
Cena: 4600,00 zł

POPIERSIE FELIKSA NAŁĘCZ-CICHOCKIEGO, 1919

Brąz, relief, śr. 34,5 cm

Sygnowany: C.Makowski.11.VI/19.

Feliks Nałęcz-Cichocki (1861 – 1921) malarz polski. Pochodził z rodziny malarzy, którzy tworzyli obrazy dla kościołów z okolic Opatowa. Uczył się w Warszawie w Klasie Rysunkowej Gersona i Kamińskiego w latach 1880-1884. Następnie podjął studia w Krakowie w Szkole Sztuk Pięknych u L. Löfflera, zaś w latach 1885-1888 w akademii monachijskiej u J. C. Hertericha i O. Seitza, skąd wyjechał do Paryża do Akademie Julian, gdzie naukę pobierał pod kierunkiem A. W. Bouguereau i T. Robert - Fleury’ego. Po powrocie do kraju w 1891 r. osiadł w Warszawie, skąd wyjeżdżał na Podole, by malować sceny ludowe i portrety tamtejszych mieszkańców. Malował zazwyczaj obrazy małego formatu, sceny rodzajowe, portrety, obrazy o treści religijnej, ale także malowidła ścienne do kościołów w Pułtuskiem oraz rysunki do reprodukcji w Tygodniku Ilustrowanym.

Czesław MAKOWSKI

1873 Lublin – 1921

Rzeźbiarz i medalier. Kształcił się w Warszawie pod kierunkiem Gersona, później w Monachium i w Rzymie. Rzeźbił liczne pomniki, nagrobki itd., ale największą zasługą Makowskiego jest wykonanie przeszło 1000 wizerunków wybitnych w Polsce osobistości, które modelował z natury.

165-WYNIKI 165-OKLADKA
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o przedmiotach i aukcjach

Joomla Extensions powered by Joobi