Christophe Gabriel ALLEGRAIN

Kategoria: rzeźba
Cena: 4600,00 zł

KĄPIĄCA SIĘ WENUS

Odlew Barbedienne, 2 poł. XIX w.

Brąz srebrzony, wys.51 cm

Sygnowany: F.BARBEDIENNE FONDEUR; G.C.ALLEGRAIN-FECIT-; stempel kolisty, wokół popiersia napis: REDUCTION MECANIQUE A.COLLAS BREVETE

Christophe Gabriel ALLEGRAIN

1710 – 1795

Rzeźbiarz francuski łączący klasyczną harmonię z wdziękiem rokoka. Jego najsłynniejszym dziełem jest marmurowa Kapiąca się wenus z 1755 r, przeznaczona do królewskiej rezydencji. W 1772 r. Ludwik XV podarował ją Mme du Barry do jej zamku Louveciennes. Rzeźba była często kopiowana w wieku XIX.

Słynna firma Barbedienne`a założona została w latach 30. XIX wieku przez Ferdynanda Barbedienne (1810 - 1892), który w 1839 roku połączył się z Achille Collasem, twórcą metody redukcji mechanicznej rzeźb. Firma wykonywała wiele pomniejszonych kopii słynnych rzeźb antycznych.

165-WYNIKI 165-OKLADKA
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o przedmiotach i aukcjach

Joomla Extensions powered by Joobi