Jan WYŻYKOWSKI
NOWY STRUKTURALIZM, 2016
Olej, płótno; 100 x 130 cm
Sygnowany, opisany na odwrocie
Szczegóły produktu

Jan WYŻYKOWSKI

ur. 1956 Warszawa

W 1981 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - uzyskał dyplom w pracowni malarstwa Jana Tarasina i pracowni rzeźby Jerzego Jarnuszkiewicza. W przypadającym na czas studiów i lata po ich ukończeniu młodzieńczym okresie swojej twórczości Wyżykowski zajmował się studiami strukturalistycznymi oraz teorią barw, które posłużyły mu do dalszych badań nad efektami wklęsłości i wypukłości w obrazie. Przez kolejne lata artysta niezadowolony z dotychczasowych dokonań świadomie zwolnił tempo pracy i zrezygnował z wystaw. W tym czasie dużo rysował i malował, a także rozwijał swoją teorię koloru oraz całościową teorię malarstwa, której element stanowi perspektywa zwrotna. Od 2006 roku ponownie zaczął wystawiać swoje prace. Oprócz malarstwa zajmuje się performensem i literaturą

W 1981 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - uzyskał dyplom w pracowni malarstwa Jana Tarasina i pracowni rzeźŸby Jerzego Jarnuszkiewicza. W przypadającym na czas studiów i lata po ich ukończeniu młodzieńczym okresie swojej twórczoœci Wyżykowski zajmował się studiami strukturalistycznymi oraz teorią barw, które posłużyły mu do dalszych badań nad efektami wklęsłoœci i wypukłoœci w obrazie. Przez kolejne lata artysta niezadowolony z dotychczasowych dokonań œwiadomie zwolnił tempo pracy i zrezygnował z wystaw. W tym czasie dużo rysował i malował, a także rozwijał swoją teorię koloru oraz całoœciową teorię malarstwa, której element stanowi perspektywa zwrotna. Od 2006 roku ponownie zaczął wystawiać swoje prace. Oprócz malarstwa zajmuje się performensem i literaturą

Cena: 4025,00 zł